Dopravníky robustní

Spirálové dopravníky se slitinovou vložkou RATABEN®

Pro dopravníky určené k dopravě extrémně abrazivních a tvrdých materiálů (popílek, sklo, korund, ostřivo, drcený čedič, tryskací materiál apod.) se do ocelového potrubí bezosých spirálových dopravníků RATAJ® (Typ RLV) umisťují otěruvzdorné slitinové vložky RATABEN® . Výroba slitinových vložek se provádí na míru pro jednotlivé průměry a je možno vyrobit i slitinové vložky rovné, které používáme pro vyložení rovných ploch zásobníků a násypek.


V některých případech je možno provozovat tyto dopravníky krátkodobě naprázdno bez dopravovaného materiálu, dále dopravovat materiály, které se snadno zhutňují a vytvářejí slepené a tvrdé krusty a v neposlední řadě při požadavku úplného vyčištění dopravního potrubí je možno dopravovaný materiál ze slitinové vložky RATABEN® snadno odstranit.

Materiálové provedení

SPIRÁLA:

  • Typ RL - ocelová (dle normy EN - S235, S355)
  • Typ RLN - nerezová (dle normy ASTM - AISI 304, AISI 310, AISI 316)

POTRUBÍ:

  • ocelové (dle normy EN - S235, S355)

Průměr potrubí dopravníku závisí na typu materiálu, téměř u každého typu je možno volit z několika variant. Maximální délka dopravníku je v podstatě neomezená.

Více než 5 900 ks vyrobených dopravníků pro téměř 600 druhů materiálů během 34 let působení na trhu zaručují odborný přístup i pro Vaši poptávku.

...síla myšlenky