Dopravníky robustní

Spirálové dopravníky s plastovou vložkou RATAMID®

Pro dopravníky určené k dopravě lepivých materiálů se do ocelového resp. nerezového potrubí bezosých spirálových dopravníků RATAJ® (Typy RRLRRN) umisťují plastové vložky z polyamidu značky RATAMID®, Polyethylenové vložky (PE) nebo Polypropylenové vložky (PP), které posunuly vlastnosti bezosých spirálových dopravníků do oblastí provozu dosud neznámých. 

Především je možno v některých případech provozovat tyto dopravníky naprázdno bez dopravovaného materiálu, dále dopravovat materiály, které se snadno zhutňují a vytvářejí slepené a tvrdé krusty a v neposlední řadě při požadavku úplného vyčištění dopravního potrubí je možno dopravovaný materiál z plastové vložky snadno odstranit. Široké uplatnění těchto dopravníků je i v potravinářském průmyslu, neboť na plastové vložky byl vydán atest pro možnost krátkodobého styku s potravinami. Používané české plastové vložky RATAMID® vyrobené na bázi polyamidu vykazují několikanásobně lepší vlastnosti v tahu, v houževnatosti, v abrazi, v mechanickém namáhání a nízkém adhezním součiniteli než doposud používané polyamidy. Teplota dopravovaných materiálů při použití plastové vložky může být do 140 oC, krátkodobě až do 180 oC.

 

Výhody:

  • vynikající pro lepivé materiály
  • možnost použití do teploty 140°C
  • vystýlky zásobníků, přesypů a skluzů

Materiálové provedení

SPIRÁLA:

  • Typ RL - ocelová (dle normy EN - S235, S355)
  • Typ RLN - nerezová (dle normy ASTM - AISI 304, AISI 310, AISI 316)

POTRUBÍ:

  • ocelové (dle normy EN - S235, S355)
  • nerezové (dle normy ASTM - AISI 304, AISI 316, AISI 321)

VLOŽKA:

  • Typ RRL, RRN - polyamidové vložky (PA) RATAMID® tl. 8 mm, Polyethylenové vložky (PE) a Polypropylenové vložky (PP)

V závislosti na druhu dopravovaného materiálu a konkrétních technologických podmínkách se rovněž používají vzájemné kombinace materiálových provedení.

Více než 5 900 ks vyrobených dopravníků pro téměř 600 druhů materiálů během 34 let působení na trhu zaručují odborný přístup i pro Vaši poptávku.

...síla myšlenky