O nás

O nás

Založení soukromé firmy RATAJ® je datováno rokem 1990 a jako ryze česká firma se zabývá výrobou bezosých spirálových dopravníků pro cca 600 druhů sypkých materiálů.

Zakladatelé Stanislav Rataj (otec) a Ing. Stanislav Rataj (syn) za 30 let činnosti rozvinuli firmu počínaje fyzickou osobou přes společnost s ručením omezeným až k současné akciové společnosti.

RATAJ a.s. se svými 35 zaměstnanci zaujímá vedoucí postavení na českém, slovenském a polském trhu ve výrobě a dodávkách bezosých spirálových dopravníků a více než 5 500 kusů vyrobených dopravníků pracuje v 52 státech světa na 5 kontinentech.

JEDNOTLIVÁ OBDOBÍ VÝVOJE JSOU SHRNUTA V NÁSLEDUJÍCÍM PŘEHLEDU:

1990

Založení soukromé firmy Stanislav Rataj (nynější člen představenstva RATAJ a.s.) zabývající se výrobou a dodávkami technologických celků do zemědělství. Součástí těchto dodávek byly i bezosé spirálové dopravníky lehkého provedení typu SL. Tyto dopravníky se používají k dopravě lehkých sypkých materiálů.

1994

Založení samostatné skupiny výroby bezosých spirálových dopravníku Ing. Stanislavem Ratajem (nynější předseda představenstva RATAJ a.s.). Kromě lehkých bezosých spirálových dopravníků jsou vyráběny a dodávány na český trh i dopravníky robustního provedení typu RL.

1999

Založení společnosti RATAJ s.r.o. a dosažení vedoucího postavení na českém a slovenském trhu ve výrobě a dodávkách bezosých spirálových dopravníků lehkého i robustního provedení.

2000

Zavedení systému jakosti splňující požadavky ČSN EN ISO 9002 a od roku 2003 dle ČSN EN ISO 9001:2001. Od tohoto období dochází k výraznému zvýšení exportu dopravníků vyrobených firmou RATAJ s.r.o. nejen do Evropy, ale i Afriky, Ameriky a Asie.

2003

Založení společnosti RATAJ SK s.r.o. na Slovensku. Otevření skladu spirál a zahájení výroby dopravníků pro Slovensko.

2004

Otevření zastoupení firmy RATAJ s.r.o. v Polsku. Polský trh se stává postupně největším exportním trhem. Celkový export převyšuje hranici 40 % všech vyrobených dopravníků. Zahájení výstavby výrobního areálu na pozemku o celkové ploše 17 500 m2 a dokončení skladové a výrobní haly na celkové ploše 1 200 m2.

2005

Zahájení výroby dopravníků v nové výrobní hale a otevření skladu spirál, potrubí a elektropřevodovek. Výrazný nárůst dodávek bezosých spirálových dopravníků do energetiky teplárenství především v České republice.

 

 

2006

Nákup CNC technologie pro řezání materiálů vysokotlakým vodním paprskem. Export překročil hranici 50 % vyrobených dopravníků. Na základě uskutečněných dodávek do Litvy, Lotyšska a Estonska s připravuje zastoupení firmy pro pobaltské státy se sídlem v Litvě. Firma RATAJ s.r.o. se stala členem Teplárenského sdružení České republiky.

2007

Transformace firmy RATAJ s.r.o. na akciovou společnost RATAJ a.s. Účast na mezinárodních veletrzích v Německu, Anglii, Litvě a Japonsku zvyšuje zájem o dopravníky RATAJ především v Německu, Skandinávii a Japonsku. Při příležitosti mezinárodního strojírenského veletrhu v Ósace byla podepsána smlouva o výhradním zastoupení v Japonsku.

2008

Otevření zastoupení firmy RATAJ a.s. v Itálii.

2009

Zahájení výstavby administrativní budovy a parkoviště. Zavedení informačního systému K2 a přechod na elektronické zpracování zakázek. Dodávky dopravníků do nových teritorií včetně účasti na odborných veletrzích ve Spojených arabských emirátech a Bulharsku. Vývoj a dodávky největší bezosé spirály o průměru 800 mm.

2010

20 let činnosti firmy RATAJ a.s. Zahájení provozu administrativní budovy, školicího střediska a parkoviště za účasti nejvýznamnějších zákazníků a dodavatelů firmy RATAJ a.s. Udělení prvního patentu firmě RATAJ a.s. na bezosý spirálový chladič sypkých materiálů. Výroba unikátních robustních bezosých spirál s proměnlivým stoupáním.

2011

Založení společnosti RATAJ POLSKA Sp. z o.o. v Polsku a upevnění vedoucího postavení v dodávkách bezosých spirálových dopravníků v Polsku. Narůstající počet dopravníků v Německu je výsledkem nově vytvořeného zastoupení firmy RATAJ a.s. v Německu.

 

 

2012

Získání prestižního ocenění pro vlastní výrobu - značka CZECH MADE (česká kvalita). Vývoj a dodávky tvrdokovové bezosé spirály o průměru 600 mm.

2013

Zahájení výroby kompozitních šnekových dopravníků, tvrdokovových spirálových segmentů a antiabrazivního vyložení potrubí dopravníků. Vývoj dopravníků na peletky a na uhlí pro automatické kotle.

2014

Zahájení výroby náhradních šneků pro bioplynové stanice.

2015

25 let činnosti firmy RATAJ a.s. na trhu.

2016

Vývoj robustních plastových bezosých spirál a jejich uvedení na trh.

2018

Nákup CNC tabulových nůžek.

2020

30 let činnosti firmy RATAJ a.s. na trhu.

Více než 5 500 ks vyrobených dopravníků pro téměř 600 druhů materiálů během 30 let působení na trhu zaručují odborný přístup i pro Vaši poptávku.

...síla myšlenky
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové aplikace, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám jeho návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.